Pokládka a renovace parket a podlahových vlysů Praha

Našim zákazníkům nabízíme pokládku nových parket a také renovaci starší parketové podlahy. Renovací se myslí broušení parket, lakování, olejování a v případě potřeby také oprava parket. Mezi hlavní výhody parket patří jejich přirozený vzhled, dlouhá životnost a odolnost vůči běžnému opotřebení. Mnozí zákazníci také oceňují fakt, že lze parkety pokládat různým způsobem. Parkety navíc neškodí zdraví, udržují příjemné klima v bytě a příjemně voní. Jsou také velmi dobrou volbou pro alergiky a astmatiky. Není tedy divu, že se parkety vrací zpět do módy.

Pokládka parket

Parketová podlaha nabízí nádhernou strukturu dřeva. Navíc je výjimečně trvanlivá a odolná, snadno se udržuje a lze ji několikanásobně obnovovat podle potřeby a přání zákazníka. Vyrábíme parkety z různých druhů dřeva, takže si můžete vybrat parkety z materiálu, který bude ladit se zbytkem místnosti. Pokud je parketová podlaha správně a pečlivě provedena, dodá místnosti zcela nový vzhled. Výhodou parket je možnost vytvoření různých obrazců podlahy a jejich jedinečného seskupení.

ukázka parketové podlahy

Naše zaměření je cíleno zejména na Prahu a všechny její části (tj. např. Praha, 1, Praha 2, Praha 3 atd. - až Praha 20). Pokud vás naše nabídka zaujala, neváhejte nás kontaktovat nebo si nejprve prohlédněte detailně nabídku na našich internetových stránkách.

Novinka - selská podlaha z podlahových vlysů

Do naší nabídky jsme nově zařadili také tzv. selskou podlahu, která je tvořena z velkoformátových parketových vlysů. Má některá svá specifika – pokud se pokládá na rošt, při chůzi vrže a pruží. Tím vznikají nevzhledné škvíry, ve kterých se drží nečistota. Navíc se při položení roštu a palubek podlaha zvedne o 5-8 cm. Při použití v chatě nebo chalupě, kde je velký výkyv teplot, obvykle dojde ke srážení vlhkosti a hrozí riziko plísní nebo dřevomorky. Obojí je pro podlahu velice nebezpečné a může to pro ni být i likvidační. Pokud se naopak palubky nalepí přímo na beton, hrozí zde velké namáhání lepidla, které způsobí natahování a smršťování palubky a může dojít až k jejímu odtrhnutí od podkladu.

Palubky vyrábíme také přímo u nás

Vyrábíme parketové vlysy z měkkého dřeva (smrk, borovice, jedle, modřín) v menších rozměrech 60 -120 cm na délku a 10-14 cm na šířku s perem a drážkou. Tyto parkety se lepí na OSB desky nebo na beton. Díky tomu, že jsou jejich rozměry menší, nehrozí zde jejich utržení od podkladu. Parkety sušíme přírodně, čímž se několikanásobně sníží jejich vlastnost nabírání vzdušné vlhkosti.

Podlaha je sice měkká, ale naše firma používá speciální lak, který dozrává uvnitř dřeva a krásně celou podlahu vytvrdí. Poté naneseme speciální houževnatý lak a tím je podlaha připravena i na extrémní zátěž. Vyrovná se tak např. bukové podlaze. Nízká cena parketové podlahy vás přesvědčí více než klasické parkety a lépe se hodí do interiéru chalupy. Její montáž provádí kvalifikovaní pracovníci s mnohaletou praxí.